PSICHOSOMATIKA: KAIP NEPASKĘSTI?

4 val. seminaras su kūno ir judesio terapeute Rita Karklyte

KADA: 2020 m., sausio 18 d., šeštadienį, 10.00-14.00 val.
KAINA: 35 EUR
REGISTRACIJA 👉 http://bit.ly/2Cr5o9b

Medikai neretai tarpusavyje pasišneka, kad apie 70 % į juos besikreipiančių žmonių kenčia nuo psichosomatinių simptomų (procentai, žinoma, priklauso nuo srities – greičiausiai jis bus 0,01 chirurgijos skyriuje, tačiau augs progresine kreive kylant į subtilesnius vidaus ligų, nervų, etc. skyrius). Psichoterapeutai ir psichologai, ko gero, pritartų, kad apie 90 % žmonių, apsilankančių jų kabinetuose, skundžiasi arba nutyli tai, kad patiria šiuos simptomus.

Kas yra psichosomatika? Taip, tai jūsų galvos skausmas „be priežasties“. Periodiškas vidurių sukimas ar pūtimas prieš, po ar per šeimos šventes ar darbinius susirinkimus. Tai chroniški nugaros, pečių, klubų, kelių etc. skausmai. Kurių priežasties, deja ar ačiū dievui, šiuolaikiniai medicininiai prietaisai neaptinka. O juk vis tiek jums skauda, maudžia, kelia nerimą, kartais tai trunka dešimtmečiais.

Somatinė (lot. kūno) terapija į psichosomatinius simptomus žiūri įdėmiai ir pagarbiai. Psichosomatinis simptomas suvokiamas kaip kūno siunčiama žinutė. Ką jūsų kūnas nori ja jums pasakyti? Standartinio vieno visiems tinkančio atsakymo nėra ir negali būti. Juk jūsų kūnas, kaip ir situacija, gyvenimas yra unikalūs. Tačiau tai nereiškia, kad nėra būdų, kaip išgirsti ir mėginti sau dekoduoti psichosomatinį simptomą. Iš pradžių vieną, galbūt ne patį stipriausią. O vėliau – ir kitus.

Taigi, mūsų 4 valandas sudarys 30 % somatinės teorijos ir 70 % nesudėtingos praktikos: tyrinėsime, aiškinsimės, dalinsimės savo pastebėjimais, išbandysime kelis darbo su psichosomatika būdus. Švelniai ir neskubiai. Taip pat gilinsime į savo kūno paslaptis ir tikrovę. Prisiliesime prie kūno resursų temos. Juk norint nepaskęsti, verta mokytis plaukti.

Seminarą veda kūno ir judesio terapeutė Rita Karklytė.

Užsiėmimo metu galbūt šiek tiek judėsime, todėl verta turėti šiltas kojines, pasiimkite ir mėgstamą pledą, patogų mankštos kilimėlį, laisvą aprangą.

info@depresijosiveikimas.lt

+370 682 51402

Privatumo politika
Ⓒ 2019 Depresijos įveikimo centras