DEPRESIJOS GIDAS
Ar galiu įveikti depresiją?

Depresija – išgydoma liga

Depresija (net ir jos sunkiausios formos) yra išgydoma, o taikant Jums tinkamus gydymo, įveikimo ir savipagalbos būdus prognozės yra labai palankios. Daugiau nei 80% žmonių, patiriančių depresiją, gali sėkmingai pasveikti. Taigi sakome taip – galite įveikti depresiją.

Žinoma, kuo anksčiau kreipsitės pagalbos, kuo geriau pavyks susivokti, kokios Jūsų asmeninės depresijos priežastys ir kaip geriausiai galite su šiais sunkumais tvarkytis, tuo didesnė sėkmės tikimybė ir tuo mažesnė depresijos pasikartojimo tikimybė ateityje.

Kreipkitės pagalbos

Negalite tiesiog nuspręsti „suimti save į rankas” ir pasijusti kitaip. Kaip ir negalite tiesiog nuspręsti nebesirgti cukriniu diabetu. Tad kreiptis pagalbos yra labai svarbu.

80-90% žmonių, kurie sulaukia gydymo, pasijunta geriau per 3-8 savaites. Deja, daugiau nei 70% kenčiančių nuo depresijos žmonių niekada neieško arba nesulaukia tinkamos pagalbos dėl daugelio skirtingų priežasčių. Daugelis žmonių neieško pagalbos vien todėl, kad jie nevertina savo būsenos rimtai, neatpažįsta depresijos ženklų arba vertina juos, kaip savo silpnumo įrodymą.

Stigma

Tuo atveju, kai žmogus jau pradeda suprasti ar įtarti, kad serga – viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios žmonės neieško pagalbos, yra stigma. Stigma įtakoja žmonių įsitikinimus ir įsivaizdavimus apie depresiją: kai kurie tiki, jog depresijos būsena yra tik asmens silpnumo įrodymas arba charakterio yda. Tai labai rimta klaida, nes kaip ir bet kuris kitas sutrikimas (diabetas, artritas ar hipertenzija), klinikinė depresija yra rimta būsena. Norint kad ji pasikeistų, svarbu rasti tinkamą informaciją ir profesionalią pagalbą, taip pat pačiam būti aktyviu savo sveikimo proceso dalyviu.

info@depresijosiveikimas.lt

+370 682 51402

Privatumo politika
Ⓒ 2019 Depresijos įveikimo centras