DEPRESIJOS GIDAS
Atkryčio rizika ir prevencija

Ar vieną kartą sirgus depresija, ji vėl pasikartos ateityje?

Jei jau vieną kartą sirgote klinikine depresija, rizika, kad susirgimas kartosis ateityje smarkiai padidėja. Tačiau ne kiekvienas pasveikęs nuo depresijos tai patirs dar kartą. Kartais depresiją gali išprovokuoti stiprūs gyvenimo stresoriai, ligos arba kelių priežasčių kombinacija. Taip pat depresija gali pasikartoti be jokios akivaizdžios priežasties. Rasti tinkamą tinkamos trukmės gydymą yra ypatingai svarbu ne tik sveikstant, bet ir siekiant apsisaugoti nuo ligos pasikartojimo ateityje.

Ką galiu daryti, kad sumažinčiau depresijos pasikartojimo tikimybę?

Yra įrodyta tyrimais, kad ilgalaikė terapija sumažina depresijos pasikartojimo tikimybę arba sumažina jos intensyvumą. Terapijoje žmonės išmoksta naujų būdų padedančių jiems išvengti nereikalingų kančių net jei depresija kartojasi ateityje.

Taip pat tokiu atveju labai tiktų mūsų siūloma depresijos gydymo be vaistų programa „Įveik depresiją kitaip“, kurioje išsamiai kalbame apie tai, koks gyvenimo būdas padeda pasveikti sergant depresija arba apsisaugoti nuo ligos pasikartojimo ateityje. Kartu ieškome, kaip rekomenduojamus būdus galime integruoti į Jūsų kasdienį gyvenimą.

info@depresijosiveikimas.lt

+370 682 51402

Privatumo politika
Ⓒ 2019 Depresijos įveikimo centras