DEPRESIJOS GIDAS
Depresija ir nerimas

Kokios ligos dažniausiai keliauja kartu su depresija?

Depresija gali būti susijusi su kitomis ligomis. Tai gali būti ligos, kuriomis žmogus sirgo jau prieš depresiją. Šios ligos gali tapti depresijos priežastimi arba pasekme. Bet kuriuo atveju, labai svarbu, kad kartu esančios ligos būtų atpažįstamos ir gydomos.

Depresija gali pasireikšti kartu su nerimo sutrikimais, potrauminio streso sutrikimu, obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu, panikos atakomis, socialinėmis fobijomis, generalizuotu nerimo sutrikimu. Neretai depresija tampriai susijusi su piknaudžiavimu alkoholiu ar narkotinėmis medžiagomis.

Depresija ir nerimas

Viena dažniausių būsenų, kuri dažnai keliauja kartu su depresija yra nerimas. Tyrimai rodo, kad 60-70% žmonių sergančių depresija taip pat susiduria ir su nerimo sutrikimais. Ir pusė tų, kurie kenčia dėl chroniško nerimo, taip pat turi kliniškai išreikštus depresijos simptomus. Tad depresija ir nerimas – itin dažnas tandemas.

Pastaraisiais metais tyrėjai juda link naujos išvados: depresija ir nerimas nėra du skirtingi kartu egzistuojantys sutrikimai. Tai du vieno sutrikimo veidai. „Greičiausiai tai yra dvi tos pačios monetos pusės“, sako David Barlow, Nerimo ir susijusių sutrikimų centro direktorius Bostono Universitete. „Panašu, kad genetika yra ta pati, o neurobiologija persidengia. Psichologinė ir biologinė pažeidžiamumo prigimtis yra tos pačios. Tiesiog atrodo, kad jautrūs žmonės nerimu reaguoja į gyvenimo stresorius. O kai kurie žmonės šiuo keliu nueina dar toliau tapdami depresiškais.“ Depresija – tai būdas, kuriuo žmonės užsidaro.

Nerimas yra būdas žiūrėti į ateitį, matymas pavojų, kurie gali nutikti kitą valandą, dieną ar savaitę. O depresija yra visa tai su papildomu nusivylimu ir pasidavimu: „Aš tikrai nemanau, kad sugebėsiu su visu tuo susitvarkyti. Jau geriau pasiduosiu…“.

info@depresijosiveikimas.lt

+370 682 51402

Privatumo politika
Ⓒ 2019 Depresijos įveikimo centras