DEPRESIJOS GIDAS
Kaip padėti artimajam gauti tinkamą pagalbą?

1. Paskatinkite ieškoti profesionalios pagalbos.

Svarbiausia pagalba, kurią galite suteikti – padėti artimajam kreiptis profesionalios pagalbos. Svarbu suprasti, kad negydoma depresija linkusi sunkėti, o sveikimas tuo greitesnis ir lengvesnis, kuo anksčiau pradedamas gydymas. Jūs galite būti labai svarbia atrama savo artimiesiems, tačiau sergant depresija profesionali pagalba yra būtina. Galima kreiptis į psichiatrą arba psichologą/psichoterapeutą. Psichiatras nustato diagnozę ir skiria vaistus, psichologas ar psichoterapeutas gydo pokalbiu.

2. Duokite artimajam vieną ar kelis tinkamus kontaktus, kur jis galėtų kreiptis.

Kai žmogus jaučiasi išsekęs, bejėgis ir netekęs vilties, pagalba atliekant paprastus paieškos veiksmus ir imantis iniciatyvos gali būti itin svarbi.

3. Pasiūlykite jam padėti susitarti dėl susitikimo laiko.

Jei Jūsų artimasis dvejoja, ar nori susitikti su psichinės sveikatos specialistu, galite pasiūlyti už jį paskambinti ir sutarti tinkamą jam laiką. Neretai kenčiantiems žmonėms sudėtinga patiems padaryti šį pirmą žingsnį ir jie būna dėkingi už pagalbą.

4. Palydėkite į pirmąjį susitikimą.

Galite palydėti savo artimąjį į pirmąjį susitikimą su gydytoju ar psichologu, taip jis jausis ramiau ir saugiau.

5. Palaikykite savo mylimą žmogų ieškant tinkamo pagalbininko.

Jei pirmą kartą kreipiantis į gydytoją / psichologą Jūsų artimasis nesijautė saugus, paskatinkite jį ieškoti kito specialisto. Bloga konsultavimosi patirtis, gali dar labiau išmušti iš vėžių. Nepamirškite, kad gydytojai ir psichologai yra skirtingi, kartais gali prireikti nueiti pas kelis, kad rastumėte tą, su kuriuo saugiai jaučiatės ir galite pasitikėti. Padėkite nenuleisti rankų, jei pirma patirtis nebuvo sėkminga.

6. Saugokite kantrybę ir palaikykite viltį.

Ir Jums, ir artimajam prireiks nemažai kantrybės. Gydymo poveikis yra palaipsnis, o kartais ir banguojantis. Priklausomai nuo pasirinkto gydymo, gali tekti palaukti ir kelis mėnesius kol pastebėsite gerėjimą. Tad nepraraskite vilties, jog gydymas bus veiksmingas. Palaikykite savo artimąjį, kad jis nenusiviltų anksčiau laiko ir tęstų gydymąsi.

7. Sužinokite daugiau apie depresiją.

Turėti šalia bent vieną žmogų, kuris supranta, kaip tu jautiesi ir ką tau šiuo metu tenka išgyventi gali išgelbėti sergančiojo gyvenimą tiesiogine ir perkeltine prasme.

info@depresijosiveikimas.lt

+370 682 51402

Privatumo politika
Ⓒ 2019 Depresijos įveikimo centras